Geoblog.pl    nasz    Podróże    Maroko 2008    Oczekiwania

Oczekiwania

Maroko
Maroko, Meknès

Wstajemy po 7.00. Poranne modlitwy trwały aż 45 minut i nawet stopery nie pomogły. Idziemy jeszcze raz w głąb mediny, aby zrobić więcej zdjęć. Miasto jest niesamowite. Decydujemy się na śniadanko w restauracji na głównym placu, aby spokojnie poczuć to miejsce. Rzeczywiście miasto jest stworzone dla hipisów. Można zakupić tutaj breloczki, wisiorki, ubrania etc. charakterystyczne dla tej kultury. W południe idziemy do dworca, aby dostać się do Meknesu. Przekonują nas, aby wybrać prywatną firmę przewozową, gdyż CTM będzie później. Decydujemy się (60 Dh + 10 Dh – 1os), choć podróż nie należy do najprzyjemniejszych. Ludzi mnóstwo, postoi jeszcze więcej. A o zapachu już nie wspomnę. Przez 30 km trasy przejeżdżamy wzdłuż plantacji drzewek pomarańczy. Zapach jest niesamowity. Wyrzucają nas z autobusu w miejscowości Sidi Kacem, gdzie ma nadjechać następny autobus do Meknesu. Oczywiście czekamy dość długo a z nikim też nie możemy się dogadać. Na szczęście autobus nadjeżdża, ale musimy znów dodatkowo płacić za bagaż (10 Dh). Po 5 godzinach jazdy znajdujemy się w Meknesie. Bierzy petti taxi (10 Dh) i dojeżdżamy do hotelu. Niestety hotel Maroc podniósł znacznie ceny, więc szukamy czegoś tańszego. Wybieramy najgorszy do tej pory hotel Agadir, ale cena 35 Dh za osobę nas przekonuje

nasz

Agata Adamczyk - Maj i Lukasz Maj